Synefryna

Jest to substancja uznawana za substytut efedryny i ma do niej podobną budowę. Naturalną synefrynę zawierają niedojrzałe owoce cytrusowe (ok. 0,26%) ale produkuje się także jej wersję syntetyczną i półsyntetyczną. Także działanie jest podobne do efedryny: wzmaga metabolizm, hamuje łaknienie, zwiększa wydolność i działa pobudzająco jednak bez negatywnych skutków ubocznych, które mogą mieć miejsce (zwłaszcza przy długotrwałym) stosowaniu efedryny. Oddziaływanie na receptor beta-3, przez co wywołuje rozkład tłuszczów (lipolizę) oraz uruchamia termogenezę. Ze względu na swoje właściwości wpływające na m.in. na rozszerzenie oskrzeli oraz udrażniające zatoki jest coraz bardziej powszechnie używana w lekach na astmę, „odtykających” nos, kroplach do oczu a także preparatach dla alergików.
W suplementach wspomagających odchudzanie najczęściej stosowana jest w połączeniu między innymi z kofeiną. Nie ma ściśle określonych dawek synefryny – najczęściej stosuje się od 10 do 30 mg na dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Katalog środków na odchudzanie. Najskuteczniejsze suplementy diety i tabletki odchudzające. ©